Highlights small

Jesteś tutaj

ISE 2019: Audio-Technica prezentuje nowy system konferencyjny na podczerwień

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
11-02-2019

Podczas targów ISE 2019 Audio-Technica zaprezentowała nowy system konferencyjny na podczerwień ATUC-IR. Bezprzewodowy ATUC-IR dołącza do istniejącego systemu dyskusyjnego ATUC-50.

Dzięki zastosowanej w systemie ATUC-IR technologii przesyłania sygnałów przez podczerwień mamy pewność, że sygnały nie przenikną przez ściany sali konferencyjnej. System może być stosowany w przypadkach, w których istnieją ograniczenia dotyczące stosowania okablowania – np. w zabytkowych budynkach.

Hybrydowa technologia jednostki centralnej ATUC-IRCU umożliwia korzystanie z zalet transmisji z wykorzystaniem podczerwieni i stosowanie komponentów systemu ATUC-50 bez konieczności użycia dodatkowej jednostki centralnej. Łącząc jeden ATUC-IRCU (lub kompatybilny z Dante ATUC-IRCUDAN) z dwoma dodatkowymi jednostkami ATUC-50CU można uzyskać maksymalnie 500 jednostek dyskusyjnych w ramach jednej instalacji (200 na podczerwień i 300 połączonych kablowo). Jednostka centralna ATUC-IRCU lub ATUC-IRCUDAN steruje wszystkimi podłączonymi do systemu jednostkami dyskusyjnymi i pozwala użytkownikowi na rejestrację przez USB.

Intuicyjna, łatwa w użyciu jednostka dyskusyjna ATUC-IRDU posiada dwa wielofunkcyjne przyciski (które mogą być dzielone przez dwóch delegatów), dwa wyjścia słuchawkowe i podświetlenie RGB LED (kolory można zmienić zgodnie ze swoimi potrzebami). Baterie wielokrotnego ładowania da się wymienić w trakcie pracy urządzenia jeśli w użyciu są dwie baterie. W przypadku aplikacji wielojęzycznych do systemu można podłączyć maksymalnie sześć jednostek interpretacyjnych (ATUC-50INT), które obsługują do trzech języków.

ATUC-IR, bazując na ATUC-50, posiada takie funkcjonalności jak pełne zdalne sterowanie przez sieć, funkcję sterowania IP i wbudowany tłumik sprzężenia zwrotnego.

Takahiro Domae, kierownik działu technicznego w Audio-Technica, powiedział: "Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy tworzyć mikrofony w 1978 roku, były one używane w profesjonalnych przestrzeniach, takich jak studia, stadiony lub sceny. Od tego czasu były używane w najbardziej znanych studiach nagrań i przez największych artystów.

To doświadczenie pozwoliło nam opracować szereg bardzo dobrych mikrofonów, które można wykorzystać w systemie konferencyjnym, umożliwiającym bezpieczną komunikację nawet dla 500 osób."