Highlights small

Jesteś tutaj

O marce

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).

Genelec jest firmą produkującą najwyższej jakości studyjne systemy odsłuchowe. Jej produkty dają użytkownikowi gwarancję, że otrzymuje on monitory najwyższej jakości.

 

Systemy odsłuchowe oraz instalacje dźwiękowe budowane na bazie monitorów marki Genelec są perspektywą przyjemnej pracy realizatora w studiu nagraniowym, zapewniają komfort i gwarancję niezawodnego użytkowania oraz doskonałe efekty soniczne nagrań.

Firma od początku swojego istnienia postawiła sobie za cel tworzenie najbardziej wiarygodnych i możliwie najbardziej naturalnie brzmiących systemów odsłuchowych. Monitory studyjne produkowane przez Genelec to wyznacznik jakości brzmienia i wzorzec dla innych producentów w zakresie trwałości wykonania i stosowanych materiałów. Każdy monitor Genelec posiada identyczną, neutralną charakterystykę częstotliwościową. Monitory ponadto są zoptymalizowane pod względem odsłuchowym na osi lub poza nią, co kontrolowane jest przy pomocy systemu Directivity Control WaveguideTM (DCWTM). 

40 lat na rynku audio

Genelec jest także pionierem wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie reprodukcji audio. Monitory tej marki wielokrotnie honorowano nagrodami MIPA (Musikmesse International Press Awards), TEC (Technology and Excellence), a także wieloma innymi uznanymi na świecie wyróżnieniami. W ciągu 37 lat firma osiągnęła pozycję niekwestionowanego lidera w dziedzinie systemów odsłuchowych. Opracowane przez nią technologie z zakresu aktywnych monitorów studyjnych wyznaczają standardy w branży.

 

Firma Genelec została założona 1978r w Finlandii. Dwaj młodzi studenci: Ilpo Martikainen i Topi Partanen jako ludzie pełni entuzjazmu dla dźwięku i elektroniki postanowili stworzyć produkty, które już wkrótce miały podbić świat. Ich pracowitość i bezkompromisowość sprawiły, że kilka lat później firma Genelec była znana już praktycznie na całym świecie. Sprawiły to między innymi pragnienie spełniania marzenia, silna motywacja do osiągania czegoś istotnego, gotowość do angażowania się z całego serca w pracę. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych wartości organizacji jest entuzjazm,  którym firma potrafi zarazić także swoich klientów.

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda proces produkcji zobacz ten film:

Od samego początku istnienia Genelec koncentruje działania wokół projektów i produkcji aktywnych monitorów studyjnych. Lata doświadczeń i zaangażowania całego zespołu w rozwój marki przyniosły jej pozycję lidera w zakresie projektowania i produkcji systemów odsłuchowych. Głównym założeniem jest dostarczenie realizatorom wiarygodnie i neutralnie brzmiących systemów, bez względu na kubaturę i akustykę pomieszczenia. Projektowane urządzenia i systemy – ze względu na różnorodność i nieprzewidywalność warunków – w razie potrzeby adaptują się w systemach audio do zastanych warunków akustycznych. Trzymając się tej naczelnej zasady, Genelec przez wiele lat wprowadzał szereg innowacyjnych technologii. 

 

Cechą wyróżniającą firmę na tle konkurencji jest profesjonalne wsparcie techniczne: zarówno w zakresie doradztwa doboru systemu jak i jego kalibracji. Firma oferuje zarówno pomoc techniczną gwarancyjną jak i pogwarancyjną. Oferta marki Genelec poszerza się z każdym rokiem i obecnie nie obejmuje wyłącznie monitorów studyjnych. Cel firmy się nie zmienił od lat: dostarczenie możliwie najlepszej w danej sytuacji reprodukcji dźwięku. Tym samym, opierająca się o uniwersalne w tym segmencie założenie filozofia firmy, zmierza do stworzenia wiarygodnie i neutralnie brzmiącego systemu odsłuchowego.

 

Ponadczasowe i nowoczesne wzornictwo

Genelec nigdy nie zapominał o wzornictwie. Aspekt ten od ponad 20 lat stanowi ważny element działalności firmy. A jedną z naczelnych zasad jest myśl która mówi, iż w przypadku produktu jakim są monitory, ich forma oddziałuje na parametry soniczne. Wielokrotnie dokonywane zmiany designu i kolejne śmiałe projekty zaowocowały rozwiązaniami, które obserwujemy dziś. Konsekwentnie z pominięciem konserwatyzmu realizowany jest kolejny element misji firmy, którego najważniejszymi wyznacznikami są nowoczesność i ponadczasowość.

 

Gdy w 1985 roku firma pokazała światu model 1022A, najczęstszą reakcją potencjalnych użytkowników było zdziwienie, podobnie było w roku 2004, gdy odnowiona seria kolumn dwudrożnych, zapoczątkowała serię 8000. Zmiana przywiązania do typowej obudowy w postaci "kwadratowego pudełka" dla wielu osób była radykalnym posunięciem, ale opinie realizatorów były dość jednoznaczne: nowy kształt znacznie poprawia parametry soniczne, stając się jednocześnie nowym standardem w segmencie monitorów studyjnych. Zmiany, jakie wprowadzała firma zawsze miały taką samą genezę: ich źródłem jest chęć poprawienia jakości brzmienia.


Strona producenta: www.genelec.com

 

Wszystkich zainteresowanych gdzie są tak pieczołowicie tworzone te wspaniałe monitory zapraszamy do obejrzenia filmu: