Highlights small

Jesteś tutaj

Genelec otwiera Berlin Experience Center

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 107 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 112 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
14-10-2019

Berlin, Niemcy - październik 2019 ... Genelec, światowy lider w dziedzinie technologii aktywnych monitorów odsłuchowych, otworzył Genelec Experience Center w centrum Berlina - zupełnie nowy obiekt demonstracyjny, który zapewnia odwiedzającym - wysokiej jakości środowisko odsłuchowe, od stereo po dźwięk przestrzenny, oraz pozwala firmie zaprezentować szeroką gamę monitorów studyjnych, systemów AV oraz głośników Home Audio. Nowa lokalizacja w Berlinie dołącza do istniejących obiektów Experience Center w Europie i Azji - pozwala to zarówno użytkownikom końcowym, jak i sprzedawcom dowiedzieć się więcej o technologiach Genelec a także posłuchać szerokiej gamy modeli.

 
Experience Center znajduje się na Alexanderplatz, w samym sercu kreatywnej dzielnicy w centrum Berlina i jest wynikiem bliskiej współpracy Genelec i kost.design - firmy będącej własnością architekta i projektanta pracowni Benjamina Kozicziński i projektanta akustycznego Karlheinz’a Stegmaier’a. Kost.design odpowiedzialny był za nadzór nad gruntownym remontem i adaptacją akustyczną całego budynku, dzięki czemu powstały najwyższej jakości przestrzenie odsłuchowe, zaprojektowane specjalnie dla systemów głośnikowych Genelec. 
 
Sercem Centrum jest pomieszczenie odsłuchowe o powierzchni 27m2 wyposażone w przestrzenny - 7.1.4 system audio - z koaksjalnymi monitorami studyjnymi The Ones, nowym okrętem flagowym 8361A w pozycjach LCR, 8341A jako systemem surround, 8331A w lokalizacjach Height plus parę subwooferów 7370A obsługujących niskie częstotliwości. Do wystrojenia całości, użyto produktu firmy Genelec - oprogramowania GLM. Służy ono do konfigurowania i dostrajania kalibracji każdego monitora w przestrzeni - w celu zapewnienia optymalnej pracy całości w pomieszczeniu.
 
Genelec Experience Center
 
Odwiedzający mogą również posłuchać całej rodziny The Ones w stereo, od ultra-bliskopolowych 8331A do pełnozakresowego systemu, obejmującego 8361A wraz z system głośników niskotonowych W371A, pokazujących, w jaki sposób The One są teraz w stanie zapewnić bezkompromisową precyzję w szerszych rozmiarami pomieszczeniach, przy większej odległości odsłuchu i większych wymaganiach SPL. Pomieszczenie odsłuchowe pozwala również na odsłuchanie innych modeli Genelec - na żądanie, a zamontowany tam system obsługuje szeroki zakres formatów odtwarzania, w tym Pro Tools, Blu-ray, Apple TV, Netflix i głównych dostawców usług streamingowych, w tym Spotify i Tidal.
 
Inne przestrzenie w Experience Center zostały zaprojektowane tak, aby zaprezentować Genelec Home Audio i modele AV, w tym system sali konferencyjnej 5.1 zbudowany na specjalnego koloru (paleta RAL) głośnikach instalacyjnych 4030C, strefę kuchenną z wykorzystaniem modeli ściennych AIW25 oraz biura i przestrzenie łazienkowe wyposażone w różnego rodzaju dwudrożne aktywne głośniki z serii 8300.
 
Genelec Experience Center - otwarcie
 
Experience Center nadzorowane będzie przez stacjonującego w Berlinie - Business Development Manager’a firmy Genelec Erica Horstmann’a, który wyjaśnia koncepcje nowego obiektu: "Postanowiliśmy stworzyć idealne, niezależne środowisko odsłuchowe dla użytkowników końcowych Genelec’a zarówno w Niemczech, jak i w sąsiednich regionach, więc jeżeli chodzi o demonstracje, szkolenia, wszelkie inauguracje lub specjalne wydarzenia, Berlin Experience Centre stanie się ważnym ośrodkiem dla działalności firmy Genelec w Europie Środkowej - i będzie wspierać wysiłki naszych dystrybutorów i sprzedawców. Posiadanie tak wielu modeli na pokazie w jednej lokalizacji, na pewno uczyni z Centrum swego rodzaju magnes sciącgający wymagających słuchaczy we wszystkich segmentach rynku”.
 
Berlin Experience Center zostało oficjalnie otwarte 1 października wraz ze specjalną imprezą inauguracyjną dla Niemieckiej prasy oraz VIP’ów.
Każdy, chcący dowiedzieć się więcej lub zarezerwować demonstrację, powinien napisać na adres „berlin.showroom@genelec.com"