Highlights small

Jesteś tutaj

Serbia wchodzi na antenę z konsoletą Stage Tec AURUS platinum

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
05-10-2021

Publiczna stacja radiowo-telewizyjna autonomicznej prowincji Wojwodina (RTV) w Serbii wybrała konsole Stage Tec do wyposażenia swoich nowych studiów nadawczych.

RTV przez długi czas miał siedzibę w starym budynku w centrum Nowego Sadu, który nie nadawał się zbytnio do takich celów. W listopadzie 2020 roku oddano do użytku długo oczekiwany nowy i spełniający wymogi dzisiejszych standardów budynek RTV. W budynku o powierzchni 17 000 m2 znajduje się 5 stacji telewizyjnych, 5 radiowych oraz dwa studia muzyczne do produkcji i emisji programów radiowych i telewizyjnych. Na wczesnym etapie planowania projektu, Dirigent Acoustics LLC, dystrybutorowi Stage Tec w Belgradzie w Serbii, powierzono projekt akustyczny wszystkich studiów i reżyserek, projekt systemu audio oraz nadzór nad projektem. Główne studio produkcji telewizyjnej zostało wyposażone w system routingu audio i wideo oraz system dystrybucji w CER (Central Equipment Room) i MCR (Master Control Room).

W CER zastosowano platynową konsolę miksującą AURUS z 48 suwakami i sieć audio NEXUS z routerem NEXUS Star. Sześć jednostek base device systemu zapewnia obsługę łącznie 64 wejść mikrofonowych, 40 wejść liniowych, 28 wejść AES 3 i 28 wyjść AES 3, a także kartę XDIP  do integracji bezprzewodowego systemu mikrofonowego za pośrednictwem DANTE.  Dwie jednostki BD, każda z 32 wejściami mikrofonowymi i jedna z 8 wyjściami liniowymi, zostały zainstalowane jako stage boxy w studiu. Dodatkowo router NEXUS Star jest gotowy do przyszłej rozbudowy, która planowana jest na ten rok. Konsoleta mikserska AURUS platinum to niezawodne i wydajne narzędzie z rozbudowanymi funkcjami przetwarzania dźwięku na najwyższym poziomie. Zapewnia nieograniczenie elastyczną strukturę szyn sumujących z inteligentnymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę na antenie lub poza nią, wykorzystywanymi często w emisji telewizyjnej, a także opcjonalny automatyczny mikser używany, na przykład, podczas debat. W zastosowaniach na żywo AURUS oferuje doskonałą integrację z siecią audio NEXUS. Bezpośredni dostęp do wszystkich parametrów, takich jak wejścia mikrofonowe, w ogromnym stopniu optymalizuje szybkość działania i przepływ pracy.

Firma Dirigent Acoustics, która była odpowiedzialna za projekt, zapewnila wsparcie przy instalacji systemu oraz wykonala jego uruchomienie. Pomogla również z szkoleniu technicznym i operacyjnym personelu RTV, zapewnionym przez Stage Tec.