Highlights small

Jesteś tutaj

Nowa konsoleta Stage Tec Avatus

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
06-06-2017

Stage Tec zaprezentował na targach Prolight+Sound 2017 nową konsoletę mikserską Avatus, wykorzystującą przełomową technologię i współczesną stylistykę. Avatus jest w pełni oparty na IP, ma 21-calowe ekrany dotykowe. Elementy sterujące i interfejsy są połączone przez Ethernet.

Interfejs jest bardzo elastyczny. Umożliwia to przypisywanie funkcji według indywidualnych potrzeb. Praca na konsolecie jest ułatwiona dzięki różnym kontrolerom. Przykładem może być możliwość przypisywania kolorów do jednostek funkcjonalnych, co znacznie przyspiesza codzienną pracę.

Avatus zapewnia ponad 800 kanałów wejściowych i 128 szyn sumujących. Oferuje kilka formatów kanałów (od mono po 7.1). Funkcje jak de-esser, miernik głośności, kompresor wielopasmowy i automikser są zintegrowane z konsoletą. Powierzchnia sterująca może mieć od 12 do 96 tłumików. Konsoleta bazuje na standardowych technologiach i protokołach, co sprawia, że integracja z urządzeniami innych marek jest ułatwiona. Łatwość połączeń z innymi systemami będzie jeszcze prostsza dzięki wprowadzeniu standardu AES70.

Niemiecki producent oprócz konsolety zaproponował nowe, unikalne funkcje audio processingu dla konsolety Aurus platinum, np. miernik głośności, który teraz będzie dostępny na kanałach grup oraz auto mikser. Dodatkowo, pojawiło się nowe oprogramowanie V5.28 dla sieci dźwiękowych Nexus. Używając tej wersji oprogramowania, użytkownik może uzyskać ponad 2 razy większy system niż było to możliwe do tej pory. Maksymalna liczba jednostek bazowych sieci dźwiękowej wzrosła do 64.