Highlights small

Jesteś tutaj

O marce

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).

Mówiąc "systemy nagłaśniające", większość osób myśli o rozbudowanych, koncertowych zestawach głośnikowych, które zobaczyć można jako uzupełnienie scenografii każdej koncertowej sceny. Nie jest to do końca prawda, albowiem każdy system nagłośnieniowy to także końcówki mocy, procesory sygnałowe, liczne akcesoria i urządzenia peryferyjne oraz przestrzeń, w której pracują.

W rozumieniu d&b audiotechnik system nagłaśniający to wszystkie elementy stanowiące optymalnie dopasowaną i zintegrowaną całość. System taki gwarantuje najwyższej jakości dźwięk, a także komfort pracy realizatora, artystów oraz niezawodność działania. d&b audiotechnik choć jest producentem, koncentruje się nie tylko na technicznych aspektach wytwarzanych przez siebie zestawów. Ze względu na ogromne zasoby wiedzy i doświadczenie, w ofercie znajduje się także projektowanie systemów, ich instalacja i przygotowanie użytkowników do pracy.

 

Z roku na rok firma d&b audiotechnik ugruntowuje swoją pozycję w grupie liderów branży nagłośnieniowej. Przyczyniają się do tego przede wszystkim opinie zadowolonych polskich i zagranicznych użytkowników. Produkty marki d&b audiotechnik są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych przez branżę nagłośnieniową.

Historia

Firma d&b audiotechnik rozpoczęła swoją działalność na początku lat 80. ubiegłego stulecia. W 1981 roku jej dwaj pierwsi właściciele, panowie Jurgen Daubert i Rolf Belz zarejestrowali swoją firmę w miejscowości Korb pod nazwą d&b. Początki, jak to zwykle bywa, były trudne i wiązały się z montowaniem pierwszych systemów nagłośnieniowych w przysłowiowym "garażu".

 

Po kilku pierwszych latach działalności w miejscowości Korb, firma przeniosła się do Backnang, gdzie znajduje się obecnie kwatera główna firmy. Pierwsza kompletna linia produkcyjna, która wytwarzała systemy z serii F1/F2/B1, została uruchomiona w roku 1985, w następnym roku z "taśmy" niemieckiego producenta "schodziły" kompaktowe zestawy, które szybko zyskały popularność w branży instalacyjnej. Były to słynne systemy E1. Lata 90. to okres, gdy na rynku pojawiły się inne znane do dziś konstrukcje. Z tamtego okresu warto wspomnieć modele E3 (kontynuatora sukcesu E1), C4 czy pierwsze monitory sceniczne z serii MAX. Pierwsze wzmacniacze, oparte na technologii cyfrowej obróbki sygnału E-PAC, znalazły się w sprzedaży w roku 1997.

 

Pod koniec XX wieku firma d&b zaczęła promować swoje produkty w innych krajach. Powstały filie d&b audiotechnik w Anglii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, oraz USA i Japonii. Wraz z nową erą zwrócono się ku nowym rozwiązaniom: systemom wyrównanym liniowo (model C3,seria Q i Y) i wzmacniaczom z DSP. Ofertę uzupełniają klasterowe subwoofery o kardioidalnej charakterystyce promieniowania (CSA). Obecnie w ofercie firmy znajdziemy liczne systemy nagłaśniające - zarówno klasyczne, jak i wyrównane liniowo oraz urządzenia przeznaczone na rynek instalacyjny. Producent oferuje również wzmacniacze (D6,D12, D20, D80, 10D i 30D), monitory (seria M i MAX) oraz urządzenia do zdalnego sterowania (R1, R10).

 
Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat historii rozwoju tej niezwykłej marki.