Highlights small

Jesteś tutaj

d&b audiotechnik w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
03-02-2022

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Historia konińskiego Centrum Kultury i Sztuki rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy powstał Wojewódzki Ośrodek Kultury, który po kilku latach powiększył się o Biuro Wystaw Artystycznych. Sześć lat później obie instytucje rozpoczęły wspólną drogę pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Kultury i Wystaw Artystycznych.

W Centrum Kultury i Sztuki w Koninie funkcjonuje Kino OSKARD, galeria sztuki Wieża Ciśnień i sala widowiskowa, w której odbywają się koncerty, festiwale i inne wydarzenia kulturalne oraz sala klubowa.

Budynek instytucji do tej pory należy do najciekawszych rozwiązań architektonicznych w mieście. W stylu architektonicznym gmachu widać nawiązania projektantów do jednego z najbardziej ekspresyjnych i ekscytujących nurtów we współczesnej architekturze – brutalizmu.

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w podpisało z Zarządem Województwa Wielkopolskiego Umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa obiektu Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Dom Kultury Oskard”. Projekt współfinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Celem przebudowy i rozbudowy było stworzenie nowoczesnej infrastruktury kulturalnej spełniającej obecne standardy stawiane instytucjom kultury. Założeniem decydentów CKiS w Koninie jest zaproponowania oferty kulturalnej na najwyższym poziomie.

Dzisiejsze Centrum Kultury i Sztuki jest głównym organizatorem najważniejszych kulturalnych wydarzeń w Koninie i w całym regionie. Po przebudowie mieszkańcy Konina i całego regionu mogą cieszyć się z nowoczesnego, świetnie brzmiącego miejsca z bardzo atrakcyjną ofertą kulturalną.                     Jest dla nas dużym wyzwaniem, ale i ogromną satysfakcją, móc współtworzyć wspaniałe miejsca na mapie kulturalnej Polski!

Inwestycję opisuje Muzyka i Technologia: https://tiny.pl/9px1k

W sali widowiskowo-kinowej, mogącej pomieścić 399 widzów, zainstalowaliśmy system nagłośnieniowy marki d&b audiotechnik/d&b audiotechnik Polska z serii Y. Uzupełnienie systemu stanowią zabudowane w scenie zestawy niskotonowe B22. Nagłośnienie sceny zapewniają side-fille oparte na modelu d&b Y7P oraz popularnych monitorach MAX2. Całość kontrolowana jest z poziomu konsolet mikserskich ALLEN & HEATH dLive. Zarówno na stanowisku FOH, jak i MON, znajdują się modele dLive S5000, podłączone do mixracka DM32, współdzieląc jego zasoby. System ma szereg kart rozszerzeń takich jak GigaAce, Dante czy Waves oraz stageboksów typu DX168 i GX4816, co umożliwia wiele różnych konfiguracji i scenariuszy w zależności od potrzeb dla danej aplikacji. Przesyłanie sygnałów z konsolety do wzmacniaczy odbywa się po protokole Dante dzięki konwerterom d&b DS10.

Bartłomiej Lewandowski, realizator dźwięku i kierownik działu technicznego w CKIS w Koninie: „Najtrudniejszym zadaniem podczas realizacji koncepcji systemu nagłośnieniowego w sali widowiskowo-kinowej było pogodzenie równomiernego pokrycia dźwiękiem wszystkich miejsc widowni (która jest dość szeroka) z zapewnieniem widoczności – grona systemu nie mogły zasłonić okna scenicznego i światła projektora kinowego. W tej sytuacji zastosowanie systemu d&b z serii Y było „strzałem w dziesiątkę” – grona (z sześcioma modułami na stronę) zmieściły się pod sufitem sali i jednocześnie zapewniły słuchaczom wysokiej jakości dźwięk nawet przy głośnych koncertach rockowych. Z uwagi na to, że zestawy zainstalowano dość wysoko, system uzupełniono o trzy frontfille, które zmieściły się w specjalnej zabudowie frontowej ściany proscenium. Nie są widoczne dla widza, ale uzupełniają obraz dźwiękowy i pozwalają na jego pełną kreację”.

 

 

Zdjęcia: Irena Hołozubiec, LTT