Highlights small

Jesteś tutaj

Automatyczna realizacja wideo w systemie DHD

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 107 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 112 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
15-09-2015

Radio Wrocław Kultura jest pierwszym w Polsce radiem posiadającym rozwiązanie do automatycznej realizacji wideo zintegrowanej z systemem DHD. Systemy DHD mają zaimplementowany protokół Ember+ i pozwalają wymieniać  informacje oraz komendy pomiędzy mikserem audio a systemami zewnętrznymi za pomocą połączenia Ethernet. Dotyczy to między innymi systemów do automatycznej realizacji wideo. W takich przypadkach wykorzystywane są między innymi informacje o stanie otwarcia tłumika (np. mikrofonu) oraz poziomie dźwięku pochodzącego z danego wejścia. Na tej podstawie system automatycznej realizacji wideo wybiera, z której kamery ma być brany obraz oraz jak szerokie powinno być ujęcie. Pozwala to na uzyskanie atrakcyjnie zrealizowanego programu, również kiedy w studiu jest kilka osób.

 

Miksery DHD należą do najbardziej elastycznych konsolet emisyjno-produkcyjnych pod kątem konfiguracji, co daje nieocenione korzyści również jeżeli nowa technologia rozwinie się dopiero po kilku latach od instalacji. Z systemami wizualnego radia mogą współpracować wszystkie konsolety 52 Series, również te zakupione w przeszłości, kiedy automatyczna realizacja wideo była jeszcze tylko wizją przyszłości.

 

Od początku lipca Radio Wrocław udostępnia na swojej stronie internetowej obraz na żywo ze swoich audycji  w godzinach 15:00 do 23:00. Do realizacji tego zadania został wybrany w tym przypadku Multicam Radio, który jest oparty na module sztucznej inteligencji i produkuje wideo na żywo, pozwalając skupić się nadawcy na treści, którą dostarcza swoim odbiorcom, a nie na szczegółach technicznych. Integracja z systemem DHD pozwala zarządzać całym środowiskiem radiowym bez potrzeby dokupowania zewnętrznych konsolet – zarządzanie audycją i kamerami może odbywać się z dostarczonej konsolety DHD 52/MX. Dzięki temu rozwiązaniu, produkcja wideo jest w pełni zautomatyzowana. Gotowy obraz ze studia sprawia wrażenie jakby streamingiem zarządzał producent czy reżyser. Ponieważ system DHD pozwala na bezproblemową integrację z zewnętrznym systemem realizacji wideo, Radio Wrocław postanowiło zainstalować drugi Multicam Radio w studiu, które będzie uruchomione pod koniec tego roku.