Highlights small

Jesteś tutaj

O Marce

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).

AVID od wielu już lat jest liderem w branży cyfrowej produkcji dźwięku. Wprowadziła na polski rynnek innowacyjne technologie, które zrewolucjonizowały sztukę nagrań dźwięku oraz zawód dźwiękowca. Produkty firmy zostały wyróżnione licznymi nagrodami m.in. Grammy w kategorii nadzwyczajne osiągnięcie techniczne jak również Oscarem za projekt i realizację cyfrowego systemu produkcji dźwięku Pro Tools.

AVID narodził się z firmy o nazwie Digidesign. W 1995 roku Digidesign stało się częścią firmy Avid Technology Inc., która jest światowym liderem w nielinearnych cyfrowych systemach produkcji dźwięku, filmów i animacji. Od czasu gdy Digidesign i AVID połączyły siły, stały się pionierem w branży oferując innowacyjne, bardzo wydajne zintegrowane platformy produkcji cyfrowych mediów. Flagowmy produktem firmy jest oprogramowanie Pro Tools. Jest to dominujące narzędzie stosowane obecnie do produkcji nagrań muzycznych, jak również do celów filmowych, telewizyjnych oraz postprodukcji programów radiowych.

W 2004 roku AVID wypuścił na rynek cyfrową konsoletę mikserską do zastosowań live o nazwie VENUE. Odtąd produkty VENUE są stale wykorzystywane w trasach koncertowych wielu gwiazd muzyki rozrywkowej (m.in. Evanescence, Guns’n Roses, Pearl Jam, Shakira, Chris Rea, Toto, U2, Joe Satriani, Michael Bubble, Rihanna), jak również w stałych instalacjach dźwiękowych (m.in. w teatrach, audytoriach, filharmoniach) oraz podczas dużych imprez medialnych takich jak na przykład Igrzyska Olimpijskie w Turynie. Najnowszy model w serii konsolet nagłośnieniowych to Avid Venue | S6L.

 

Strona producenta: www.avid.com

 

O tym jak narzędzia Avid pomagają w pracy opowiada artystka Butterscotch, nominowany do Grammy producent Mischke Butler i zdobywca Grammy producent Neff-U - ciekawa opowieść okulisach pracy nad nagraniem "We are all we got"