Highlights small

Jesteś tutaj

Rozwiązania dla edukacji

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 107 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 112 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
27-07-2020

Dzięki odpowiednio dobranej technologii uczniowie, studenci i pracownicy naukowi mogą skoncentrować się na osiągnięciu swoich celów edukacyjnych.
W nowoczesnej  edukacji opierającej się na współpracy, zrozumiałość mowy jest kluczowa dla poznania nowych i złożonych tematów.
Od szkół podstawowych po duże uniwersytety, Biamp oferuje rozwiązania AV, które zaspokajają wymagania niemal każdej instytucji edukacyjnej. 

•    Multimedialne sale lekcyjne
•    Sale wykładowe i audytoryjne
•    Przestrzenie dedykowane współpracy
•    Nauka zdalna
•    Systemy przywoławcze
•    Nagrywanie wykładów, seminariów, konferencji
•    Systemy nagłośnienia

Współczesna edukacja odbywa się w różnych miejscach. Platforma Tesira umożliwia zdalną naukę, nagrywanie wykładów oraz znajduje zastosowanie w tradycyjnych salach lekcyjnych.
TesiraLUX ułatwia dwukierunkowe udostępnianie ekranu w salach wykładowych i lekcyjnych, a Tesira Forte pozwala na rejestrację wykładów nawet w przepełnionych salach.
Wykładowcy mogą podłączyć laptopy do TesiraFORTÉ przez USB i za pośrednictwem Skype ™ lub GoToMeeting® transmitować  zdalną lekcję. Natomiast  zainstalowane na terenie kampusu produkty z grupy Vocia  informują o momentach zagrożenia takich jak ostrzeżenia o klęskach żywiołowych czy powiadomienia o ewakuacji czy zapewniają zwykłe przywołanie.
Zarówno wykładowcy, jak i studenci mogą korzystać z łatwych w użyciu narzędzi konferencyjnych Devio idealnych do małych i średnich pomieszczeń.
TESIRA
Stosując Tesira SERVER możesz dzelić zasoby processing DSP i urządzenia w ramach jednego systemu pomiędzy wiele pomieszczeń. Dzięki temu jeden wykładowca może prowadzić sesje w kilku grupach jednocześnie.
Interfejsy TesiraLUX umożliwiają wykładowcom nagrywanie wysokiej jakości dźwięku i obrazu z zajęć, które później można odtworzyć i udostępnić. Zaawansowane możliwości oprogramowania, takie jak automatyczne miksowanie i processing dynamiki, eliminują potrzebę manualnej regulacji poziomów głośności. Wzmacniacze Tesira oferują niezwykłą elastyczność w tworzeniu systemu nagłośnienia i dystrybucji dźwięku, ponieważ mogą odbierać sygnał z dowolnego miejsca w sieci dźwiękowej.
Funkcjonalności Tesira:
• Przetwarzanie audio i wideo oraz routing w salach wykładowych i salach audytoryjnych
• Automatyczna kontrola poziomu wzmocnienia sygnału mikrofonowego do dynamicznej regulacji głośności dostępna na wszystkich podłączonych mikrofonach
 • Zintegrowane zarządzanie synchronizacją ruchu warg z treściami audio do wyświetlania  informacji z kamery instruktora
• Interfejsy z serwerami rejestrujacymi wykłady
VOCIA
Oprócz tradycyjnych klas czy sal wykładowych, nowoczesne obiekty szkolne  składają się z biur, sal multimedialnych, audytoriów, kawiarni, sal gimnastycznych, szatni i bibliotek.
Administratorzy szkół muszą mieć zapewnioną łatwość komunikacji ze studentami, uczniami i personelem w razie niebezpieczeństwa. Vocia oferuje liczne rozwiązania służące do przekazywania informacji alarmowych i awaryjnych, a także służy do odtwarzania muzyki w tle. Urządzenia z tej serii umożliwiają przesyłanie i nadawanie komunikatu w wybranych strefach bez zakłócania spokoju w pozostałych strefach.
Funkcjonalności Vocia
• Zdecentralizowanie sieci, brak „słabych ogniw”
• Możliwość nadawania standardowego przywołania jak i komunikatów ewakuacynych z jednej platformy
• Skalowalne rozwiązanie, dopasowane do zmieniających się potrzeb budynku
DEVIO
Wykładowcy, pracownicy administracyjni i studenci potrzebują kameralnych przestrzeni, w których mogliby przeprowadzać małe, prywatne spotkania.
Tradycyjne sale konferencyjne są zbyt duże na potrzeby codziennych spotkań tego typu. Naturalnym dopełnianiem są małe pokoje spotkań, w których dzięki rozwiązaniom Devio można szybko zainicjować telekonferencję lub udostępnić swój pulpit bezprzewodowo komputerowi znajdującemu się w salce konferencyjnej.
ŁATWOŚĆ PODŁĄCZANIA
Wystarczy połączyć Devio z laptopem za pomocą kabla USB, zalogować się do ulubionej platformy obsługującej wideokonferencje i już można zacząć pracę bez konieczności długiego szkolenia. Devio pozwala od razu rozpocząć spotkanie.
UDOSKONALONY DŹWIĘK
Mikrofon Beamtracking podąża za głosem mówiącej osoby i zapewnia naturalne brzmienie podczas telekonferencji. Oznacza to, że jakość dźwięku pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie, niezależnie od tego, kto i skąd mówi, co jest kluczowe dla zdalnych uczestników, którzy dokładnie i wyraźnie słyszą całą rozmowę.
SYSTEM NA WIELE LAT
System Devio działa zarówno w systemach PC, jak i Mac, i jest przygotowany na przyszłe zmiany preferencji dotyczących oprogramowania konferencyjnego.
AUTOMATYCZNA KONFIGURACJA W POMIESZCZENIU
Funkcja Auto Setup automatycznie kalibruje podłączone urządzenia audio i ustawia poziomy głośności w pomieszczeniu tak, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk.
UŻYWASZ WŁĄSNEGO LAPTOPA – używasz urządzenia, które znasz, w którym masz zapisane Twoje dane, kontakty, prezentacje. Nie musisz nic przesyłać do komputera w salce do telekoneferncji, niczego nie zapomnisz, wszystko zabierasz ze sobą
FUNKCJA WIDEO
System Devio może przesyłać materiał wideo z podłączonego laptopa do jednego monitora przez HDMI lub do dwóch monitorów przez wideo USB za pomocą technologii DisplayLink USB (w systemach Windows® 7, 8, 8.1 i 10).
WYGODNE ZARZĄDZANIE
Urządzenia Devio umożliwiają zdalne monitorowanie i zarządzanie przez SNMP i za pomocą Devio System Administration Utility (SAU). SAU pozwala zaplanować aktualizacje oprogramowania firmware i wprowadzić je w wielu urządzeniach Devio.
INTUICYJNA OBSŁUGA
Devio sprawnie współpracuje z wieloma rozwiązaniami konferencyjnymi, jest certyfikowane do pracy m.in. z Microsoft Skype for Business, Microsoft Teams, Zoom, BlueJeans i Google Hangouts™.
ELASTYCZNA INSTALACJA
Dołączony  w zestawie uchwyt montażowy pozwala zainstalować Devio w różnych lokalizacjach. Można go umieścić na blacie lub zamontować pod blatem. Jeśli na blacie jest mało miejsca, Devio można zainstalować za wyświetlaczem.