Highlights small

Jesteś tutaj

Nowy firmware Allen & Heath dLive V1.9

Komunikat o błędzie

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable w konsbud_logo() (linia 95 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
  • Notice: Only variables should be passed by reference w konsbud_logo() (linia 98 z /home/konsaud/konsbud_marki/sites/all/modules/konsbud_custom/konsbud_custom.module).
24-09-2021

Allen & Heath opublikował dLive V1.9, największą aktualizację firmware dla systemów serii dLive, bazując na uwagach użytkowników z całego świata – realizatorów live, realizatorów nagrań, streamingów i użytkowników systemów instalacyjnych.

„Z ponad 45 nowymi funkcjonalnościami i ulepszeniami, dLive V1.9 to największa dotychczasowa aktualizacja firmware dla dLive” – wyjaśnia Jack Kenyon, dLive Product Specialist w Allen & Heath. „Nasi klienci używają dLive w wielu aplikacjach. Wraz z najnowszą aktualizacją, każdy użytkownik – niezależnie od tego, do czego używa systemu - odczuje poprawę pracy. Nowe narzędzia i jeszcze szybszy workflow wyróżnia dLive na tle innych, konkurencyjnych produktów.”

Nowe funkcjonalności dla użytkowników dLive to m.in. RTA i sonogram, nowe modele ekspanderów i kompresorów DEEP, 12-pasmowy parametryczny EQ i integracja z bezprzewodowymi systemami Sennheiser.

RTA oferuje szereg nowych możliwości w zakresie analizy dźwięku. Obecnie dostępne są dwa RTA, przy czym w przypadku realizacji z podwójną powierzchnią, mamy do dyspozycji dwa niezależne RTA. Nowością, oprócz widoku 31-pasm częstotliwości, jest nowy widok z wykresem liniowym i sonogram - ten ostatni może wyświetlać różnicę między RTA pozwalając na dostrojenie systemu. Co najważniejsze, zarówno wizualizacje słupkowe i liniowe mogą być wyświetlane pod krzywą korektora parametrycznego (PEQ), umożliwiając podejmowanie szybkich decyzji dotyczących korekcji. Aby zapewnić realizatorowi pełną kontrolę, nowe narzędzia RTA mogą być zawsze widoczne, niezależnie od tego, czy jest to dedykowany ekran, ekran PEQ/widget, dedykowany RTA widget czy monitor zewnętrzny.

DEEP Processing poszerzono w wersji 1.9 o nowe narzędzia. Dwa ekspandery oferują większy gain-before-feedback i zwiększoną separację audio w aplikacjach live. Source Espander pozwala na szybką i łatwą kontrolę poziomu progu (threshold) i głębokości (depth). Dual Threshold Expander sprawdzi się w wymagających zastosowaniach, gdzie potrzebna jest precyzyjna kontrola. Nowy kompresor Bus bazuje na legendarnym hardware znanym z łatwego „sklejania miksów”. OptTronik został poszerzony o nowy model klasycznego kompresora 2A. Realizatorzy pracujący z IEM docenią NEQ12 – 12-parametryczny korektor z filtrami hi/lo pass, który może zastąpić GEQ na dowolnym wyjściu mix dLive.

Integracja bezprzewodowa została poszerzona o mikrofony bezprzewodowe Sennheiser 300/500 (G3, G4), 2000 i 2050, które można monitorować z poziomu oprogramowania dLive Surface lub Director. Kluczowe parametry, w tym mute, poziom sygnału i stan baterii, są widoczne z ekranu, a szczegółowe informacje i sterowanie są dostępne z zakładki Preamp. „Cieszymy się, że nasze niezwykle popularne bezprzewodowe mikrofony evolution serii 300, 500 i 2000 są teraz zintegrowane z dLive”, mówi Tom Vollmers, Head of Professional Portfolio w Sennheiser. „Ułatwi to życie realizatorom dźwięku – i to jest dokładnie to, co jest potrzebne podczas stresujących realizacji live”.

Obszerna lista funkcji wersji 1.9 obejmuje również gain sharing preampów pomiędzy dwoma MixRackami połączonymi przez karty GigaACE i FiberACE tryb LCR+Main z kontrolą rozbieżności, zakładki ekranowe, nowe widżety i wiele innych.

dLive V1.9 można pobrać tutaj:

www.allen-heath.com/dlive-v1-9